8:00 - 18:00

Godziny otwarcia Kancelarii

506 113 873

Skontaktuj się z nami telefonicznie

Szukaj
 

Unieważnienie kredytu we frankach

Kancelaria Adwokacka > Unieważnienie kredytu we frankach

Kiedyś popularny, dziś absolutnie znienawidzony – kredyt we frankach. Promowany przez banki jako innowacyjny produkt kredytowy, przez wysoki skok waluty spowodował drastyczne podwyższenie spłacanych rat, tym samym ogromne straty finansowe  u wielu kredytobiorców. Jest jednak światełko w tunelu, ponieważ przez ostatnie kilka lat zapada około 80% pozytywnych wyroków o częściowe lub całkowite unieważnienie kredytu we frankach. Łącząc wsparcie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, poprzednie pozytywne wyroki oraz specjalizację i doświadczenie naszej kancelarii, możemy pomóc Ci unieważnić również Twój kredyt CHF.

Kilkanaście lat temu, dzięki marketingowej ofensywie banków, bardzo popularne stały się kredyty w innych walutach. Szczególnie po wejściu Polski do Unii Europejskiej, cała Polska zainteresowała się tematem, a każdego dnia tysiące Polaków zaciągało zadłużenie waloryzowane nie w polskich złotówkach, ale w dolarach amerykańskich, euro, czy – najpopularniejszy scenariusz w naszym kraju – we frankach szwajcarskich. Rocznie udzielano kredytów CHF o wartości nawet kilkudziesięciu miliardów złotych. To, o czym wówczas nie mówiło się głośno to fakt, że umowy kredytowe kształtowane były bardzo jednostronnie, przerzucając całe ryzyko związane z umową kredytową w obcej walucie na klienta, zabezpieczając interesy banku.

Wszystkie problemy rozpoczęły się po drastycznym skoku waluty, który przełożył się na ogromny wzrost rat kredytów we frankach. Obecnie frankowicze mają poważne problemy ze spłatami zobowiązań wobec banków, co przekłada się w wielu przypadkach na bankructwo konsumenckie. Perspektywy na obniżenie kursu waluty są bardzo znikome, stąd frankowicze szukają pomocy – na szczęście na pomoc przychodzi Trybunał Sprawiedliwości UE.


W maju 2019 r. została wydana opinia Rzecznika Generalnego TSUE:

1) uznaje się wolę konsumenta za rzecz nadrzędną. Oznacza to, że sąd powinien uwzględnić opinię kredytobiorcy, jeżeli ten uzna, że orzeczenie o nieważności umowy jest dla niego korzystną opcją;

2) sędziowie powinni uwzględnić aktualne interesów frankowiczów;

3) sądy nie powinny utrzymywać nieuczciwych, wadliwych warunków umów kredytowych, nawet w przypadkach, gdy działają one na korzyść dla konsumenta;


Jak nasza kancelaria pomaga frankowiczom?

Nasza kancelaria adwokacka ma bardzo duże doświadczenie w prawie konsumenckim i kredytach bankowych. Tak jak przy okazji naszych obecnych klientów, którzy wygrali walkę z bankiem, również Tobie wskażemy, jakie kroki należy podjąć, aby unieważnić Twój kredyt. Oto jak wygląda przykładowy proces naszej współpracy z klientem.


Etap wstępny

Na początku staramy się wskazać klientowi kierunki działań oraz możliwości jakie daje wystąpienie z powództwem przeciwko bankowi. Na tym etapie potrzebujemy sprawdzić Twoją umowę kredytowej, aby dokonać wstępnej analizy. Bardzo często okazuje się, iż umowa narusza przepisy prawa bankowego, cywilnego i dewizowego oraz nie spełnia kryteriów prawnych. Potrzebne będą również inne dokumenty – aneksy oraz regulamin. Wrócimy do Ciebie z informacją czy Twoja umowa zawiera postanowienia niedozwolone i czy istnieje szansa na jej unieważnienie.


Przygotowanie pozwu i proces sądowy

Nasi doświadczeni prawnicy skonstruują pozew przeciwko bankowi i skierują go do sądu, w którym będziemy Cię reprezentować. W wielu przypadkach udało nam się pomóc frankowiczom i odzyskać wysokie kwoty dla kredytobiorców. Wystarczy zacząć działanie, tym bardziej że współpracując z naszą kancelarią, nie podejmujesz żadnego ryzyka.

Zapraszamy do umówienia wizyty w naszej kancelarii poprzez wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny.

Call Now Button ZADZWOŃ (8:00 - 18:00)